80 éve hirdették meg a reszlovakizációs programot

80 éve hirdették meg a reszlovakizációs programot

80 évvel ezelőtt, 1946. június 17-én hirdették meg Csehszlovákiában a reszlovakizációs programot. Az évforduló kapcsán Popély Árpád történésszel beszélgettünk arról, mit jelentett a reszlovakizáció, milyen politikai célok húzódtak mögötte, és milyen kényszerek, félelmek, személyes döntések és túlélési stratégiák határozták meg ezt az időszakot. Popély Árpáddal Jakubecz László beszélgetett a Nappaliban. Az interjú 2026. június 17-én hangzott el.

A teljes beszélgetés itt hallgatható meg.

Fotó: Popély Árpád archívuma

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame