Pentaton #91

Pentaton #91

Markoláb a magyar néphitben egy égitestevő mitológiai lény. Nap- vagy holdfogyatkozáskor ő eszi meg az égitesteket. Általában nem kötik alakhoz, de ha mégis, akkor kutyához hasonló, szőrös, fekete állatként ábrázolják. Van egy ilyen nevű együttesünk is. A Markoláb négytagú, Sánta László énekes, az öccse, Sánta Zoltán gitáros, Béki Tamás basszusgitáros és Czene Dávid dobos alkotja. Zenéjükben felbukkannak mitológiai utalások, Markoláb is megjelenik benne. „A magyar pusztai Black Sabbath” – ezt a jelzőt Kremán Patrick hangmérnök ragasztotta rájuk, mivel a Sánta fivérek rajonganak a tavaly elhunyt Ozzy Osbourne metálzenekaráért, ami a zenéjükben is tükröződik. A Pátria rádió hallgatóinak Sánta László énekes mutatta be a Markolábot, a Pentaton beszélgetős változatában.

A podcast itt hallgaható meg.

Podcastjeinket megtalálhatja a Spotify és az Apple Podcast felületén és a YouTube-csatornánkon is.