Izzasztó tárgyalásokat tudhatnak maguk mögött a Magyar Szövetség politikusai. Az Országos Tanács hétvégi ülésén nem csupán a bejelentett hőségriadó miatt volt forró a hangulat: az elmúlt hetek fejleményei után számos kellemetlen ügyet kellett tisztázni. A tömörülés tájékoztatása szerint – csakúgy, mint négy éve – ismét Berényi József és Csenger Tibor száll majd versenybe a megyeelnöki tisztségért Nagyszombat, illetve Nyitra megyében. Berényi József ugyanakkor a hétvégi tanácskozás után közölte: egyelőre nem tekint magára jelöltként, mert állítása szerint nem érzi a pártelnök támogatását. A jelöltállítási folyamatot számos kritika érte, mivel a járási szervezetek által elfogadott listák néhány kivételtől eltekintve nagy hasonlóságot mutatnak a négy évvel ezelőttiekkel. Őry Péter alelnök a korszakváltás hiányára hivatkozva mondott le minden pártbeli tisztségéről. Hasonló érvekkel álltak elő a Komáromi, a Galántai és a Rozsnyói járás azon politikusai is, akik úgy határoztak, hogy független jelöltlistával vágnak neki az őszi önkormányzati választásoknak. Gubík László pártelnök a döntéseket a regionális stabilitás fenntartásával indokolta, hangsúlyozva, hogy győztes csapaton nem szokás változtatni. Ugyanakkor megerősítette: azokban a járásokban, ahol az eredmény rosszabb lesz a négy évvel ezelőttinél, tisztújítást kell tartani. Az Országos Tanács ülésén azt is rögzítették, hogy a Smerrel és a Republikával való választási együttműködést kizárják, és kommunikációs fegyelmet, egységes narratívát várnak el a párt tagjaitól. A hétvégi egyeztetés legfontosabb fejleményeit Gubík Lászlóval, a Magyar Szövetség elnökével tekintette át Tilajcsík Dóra a hétfői Reggeliben.
A teljes beszélgetés itt hallgatható meg.