Romániában tovább mélyül a belpolitikai válság, miután Nicușor Dan államfő második miniszterelnök-jelöltje is elveszítette a parlamenti bizalmi szavazást.
Adrian Veștea, a Nemzeti Liberális Párt volt alelnöke hétfőn este mindössze 189 szavazatot szerzett a szükséges 233 helyett, miután sem a koalíciós pártok, sem a szélsőjobboldali AUR nem szavazott mellette. Az AUR elnöke, George Simion ugyan felcsillantotta a támogatás lehetőségét, majd az utolsó pillanatban visszakozott — így Románia ügyvivő kabinet irányítása alatt marad, és immár a harmadik miniszterelnök-jelöltre vár.
Ha ez az újabb kísérlet is megbukik a parlamentben, az alkotmány értelmében előrehozott választásokra kerülhet sor. Elemzők szerint az AUR a politikai válság mélyítésére játszik, míg a nyugati partnerek egy PSD–PNL–USR-alapú megállapodást szorgalmaznak.
A romániai belpolitikai káoszról Pataky István újságírót, a Maszol hírportál főszerkesztő-helyettesét kérdezte Bábel Ivett a Pátria Rádió Reggeli című műsorában.
A teljes beszélgetést itt lehet meghallgatni