Első hallásra ez közlekedésjogi kérdésnek tűnik, de valójában nagyon is emberi történetek vannak mögötte: gyalogosok, gyerekek, idősek, autók között lavírozó rolleresek, esések, fejsérülések, alkohol, túl nagy sebesség – és az a pillanat, amikor egy kényelmes városi közlekedési eszközből hirtelen mentős eset lesz. A rollerek ma már nem játékok: egyre nagyobb sebességre képesek, és egyre több balesetben érintettek. A szabályozás szükségességéről és a balesetek hátteréről Dr. Zacher Gábor mentőorvos, ismert toxikológus beszélt Kálmán Norbertnek a csütörtöki Reggeliben.
A teljes beszélgetés itt hallgatható meg.
Fotó: Gemini AI által generált szerkesztőségi illusztráció